1. Johny071994 18

Aktualności

Zwycięstwo z Błękitnymi

• autor: mlodziak777, 2014-03-31 08:07

W rozegranym 29.03.2014 spotkaniu towarzyskim zespół Wrzosu Międzyborów pokonał w Korytowie tamtejszych Błękitnych 5:2. Bramki dla podopiecznych Marcina Zawiślańskiego i Piotra Maniewskiego zdobyli Daniel Świercz 2, Piotr Łazarczyk i Artur Giszczyński. Gole dla Błękitnych zdobyli Grzegorz Łojszczyk z karnego i Patryk Gołyński

Mecz zaczął zespół Wrzosu, który od samego początku narzucał swoje warunki gry. Gospodarze z Korytowa ustawili się na kontry. Już w 2 minucie miała miejsce pierwsza z nich i została zakończona niecelnym strzałem Gołyńskiego. W 8 minucie spotkania po błędzie złego zagrania linii obronnej piłkę przejął Świercz i wywalczył rzut karny. Do karnego sam podszedł i wykorzystał go. Wrzos prowadził 1:0. W 11 minucie mógł być remis ale po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego w wykonaniu Brudko i zgraniu Łojszczyka minimalnie niecelnym strzałem popisał się Michałowski. W 14 minucie z kolei podopieczni Marcina Zawiślańskiego i Piotra Maniewskiego podwyszyli wynik meczu. Tym razem bramkę zdobył Łazarczyk i było 2:0 dla Wrzosu. Od tego momentu drużyna z Międzyborowa panowała na boisku jednak w 26 minucie to podopieczni Adama Skonecznego byli bliscy zdobycia gola. Strzał Gołyńskiego zza pola karnego był na tyle groźny, że piłka odbiła się od poprzeczki. W kolejnych minutach goście próbowali zdobyć kolejne bramki jednak zawiodła ich skuteczność, a w niektórych momentach zabrakło szczęścia. Do przerwy Wrzos prowadził 2:0.

Po przerwie dalej stroną przeważającą był vicelider grupy III B klasy warszawsiej, który w 56 minucie po dośrodkowaniu Sosińskiego i uderzeniu Świercza prowadził już 3:0. W 60 minucie pierwsza próba stworzenia zagrożenia przez zespół Błękitnych. Brudko zagrywa do Łojszczyka, który w ostatniej chwili został uprzedzony przez obrońców. W 62 minucie z kolei piłka po strzale z rzutu wolnego w wykonaniu Fronczaka trafia w rękę jednego ze stojących w murze obrońców i sędzia odgwizdał rzut karny. Tego na gola zamienił Łojszczyk. Jednak w 73 minucie po dośrodkowaniu Szymczaka Giszczyński podwyższa na 4:1. W 88 minucie po indywidualnej akcji Gołyński zmienia wynik meczu na 4:2 dla Wrzosu, a w 89 minucie po prostopadłym zagraniu do Kucharskiego ten ustala rezultat meczu. Ostatecznie Wrzos Międzyborów pokonał Błękitnych Korytów 5:2. Już w najbliższy czwartek podopieczni Marcina Zawiślańskiego i Piotra Maniewskiego podejmą o godzinie 19:00 drużynę FK Rybno. Błękitni zaś w niedzielę 6.04.2014r. zagrają z Błonianką Błonie. Początek tego meczu o 15:00 w Korytowie.

Opracował: Błażej Kuźmiński portal Tubazyrardowa.pl